z Budské samoty

Přeskočit na menu

Sprachauswahl

  • Deutsch

Archiv novinek - rok 2009

Megi

Dostala jsem další fotky, tentokrát od paničky Megi. Pilně trénují na první zkoušku, tak budeme držet palce.

Byla od štěňátka moc pěkná, podívejte se, jaká z ní vyrostla krásná hoví slečna.

Je to velký mazel celé rodiny.


/26. 12. 2009/

Další fotky št. z vrhu N a O

S přáníčky k vánočním svátkům přišlo také pár fotek štěňat z vrhu N a O.

Už jsou to pořádní hafani. Podívejte se sami.


/25. 12. 2009/

Kasiopea a Kessie

Dneska jsem dostala fotky Kasiopei/Kes/ a Kessie z bonitace v Mladé Boleslavi. Obě chtěly moc uspět, ale podařilo se to bohužel jen Kes. Kessie zřejmě ze špatné zkušenosti při nácviku neustála sevření ve skupině a neprošla povahovým testem. Určitě ale Michaela s Kessinkou doladí formu a příště se to podaří.

Vybrala jsem několik fotek, na kterých je vidět nejen jak jsou si holky hodně podobné/táta Bente se nezapře/, ale i jaký s nimi mají páníčci hezký vztah a to je pro mě nejdůležitější.


/29. 11. 2009/

Joy Cran Berry - Berrynka

Celá rodina Markových včetně dětí a Berry podnikají časté výlety a hlavně pěší výšlapy po vlastech českých. Markéta ráda a velice dobře fotí, její fotky si vždycky ráda prohlédnu. Z jejich posledního výletu jsem stáhla fotky Berry a kocoura Toma, tak se na ně podívejte.


/24. 11. 2009/

Oberon /Cezar/

Další zprávu a fotky jsem dostala od paničky Oberona/ Cezara/. Cezar cvičí poslušnost a je podle slov paničky Mileny velice chápavý a poslouchá.

Jinak je z fotek vidět i jaké má postavení doma, nejlepší poloha je v leže na gauči. Je to dané i tím, že žije v Praze v bytě. Naučil se ale všem základním návykům potřebným pro dobré soužití velice rychle a je miláček rodiny.

Podívejte se na fotky z domova, ze cvičáku a z procházky.

 


/23. 11. 2009/

Bonitace

Dnes je náš velký den, Deriin je chovná fena.

Absolvovala bonitaci bez ztráty kytičky s bonitačním kódem 5/3a/S, 1.třída chovnosti

Tady je šťastná panička s Derinou, které to bylo zcela jistě ukradené...


/21. 11. 2009/

Nica-Amy a Nasthy

"Děti" se nám hlásí a máme z nich radost. Včera a dneska přišly fotky Amynky/Nica/ a Nasthyho.

Amy přichází do puberty a zkouší, co všechno si může dovolit, kolik toho páníček vydrží. /- opravdu je to jak s dětma/. A tak nejlepší na upevnění vztahu a postavení ve smečce je cvičák, ze kterého jsou zaslané fotky. 

Z Nasthyho roste krásný, mohutný pes, má super paničku, která se mu maximálně věnuje. Fotky jsou ze cvičáku a z procházky.


/16. 11. 2009/

Odry

Odrynka si se svou paničkou Klárou a starší kámoškou Bárou užívá lumpáren při procházkách v posledních slunečných podzimních dnech.


/15. 11. 2009/

Oresta a kachny

Manžel si objednal u paní Mikulové, která má od nás Orestu, kachny. Kachny ne nějaké ledajaké, ale specielní, přivežené až z Německa, které žerou slimáky. V Merklíně nás čekaly nejen nohaté kachny, ale taky nohaté, zrzavé torpédo, které se trochu zklidnilo jen když hlídalo kachny v přepravce. Projevily se u ní utajené lovecké pudy a byla to názorná ukázka toho, co nás čeká doma ve čtverném provedení. Těch pár slepic, co u nás dožívá v oploceném výběhu už moc s holkama nehne/stejně to vloni některé odnesly/, ale kachny, to bylo něco...Jen vyjdeme ven, letí k výběhu a jsou z kachen uvytržení. Jak tohle dopadne, si neroufám odhadovat...

Podívejte se na Orestu v akci u kachen.

 


/12. 11. 2009/

Odetta

Dnes jsem zažila příjemné setkání s Odettkou a jejími páníčky v Choceradech.

Bydlí na ideálním místě - na konci Chocerad, u Sázavy, takže si Odetta užívá dlouhých procházek v přírodě. Socializaci páníček nezanedbává, takže spolu chodí i do města a byly taky prvně na cvičáku.

Má milou povahu, přivítání proběhlo typicky - musela jsem bránit brýle a obličej jsem měla celý omytý.

Protože jsem přijela až večer, nedalo se venku moc fotit, tak jsem fotila v bytě, kde je Odettka doma. Tak se na pár fotek podívejte.


/9. 11. 2009/

Otis

Dneska konečně dorazily PP vrhu O po Agátě a Donatellovi. Protože Oťas bydlí kousek od nás, vydala jsem se směr Mníšek p.Brdy. Větší část rodiny nebyla doma/paní a kluci/, ale pan Vlček a Otík čekali doma a tak jsme si to setkání s Otíkem užili.

Podle páníčka je jeho nejvýraznější vlastnost žravost. Jen pro zajímavost dokázal spořádat asi 3 kg. vařených, na kompost vyhozených brambor. K jeho smůle pak následovala procedůra se slanou vodou a brambory vyšly opět na světlo denní. Celou dobu mé návštěvy čekal, jestli ještě něco nekápne a prozkoumával mi kapsy u bundy, jestli tam náhodou nezůstal ještě nějaký pamlsek. Misku večerního krmení doslova vyluxoval. Musím pochválit Vlčkovi, že odolávají jeho nezměrným choutkám a Oťas dostává jen, co mu patří, takže vypadá moc pěkně.

Odjížděla jsem nabitá Otisovou energií a s moc dobrým pocitem, že má Otík super rodinu.

Nafotili jsme s panem Vlčkem nějaké fotky, tak se podívejte.


/4. 11. 2009/

Orwel

Dostala jsem "hlášení" a fotku od páníčků Orwelka.

Ne, fotka není z Alp, ale ze zasněženého jablonecka.

Orwel je klasické štěňátko, co nenechá nic na pokoji ani svůj pelíšek, takže už stačill zlikvidovat dva. Jinak je to jejich velmi temperamentní miláček a člen rodiny. 


/3. 11. 2009/

Deriin - FPr2

Deriin dnes složila stopařskou zkoušku FPr2.

Každý den jsme našimi miláčky překvapováni něčím jiným. V dobrém i v tom horším. Já byla dnes překvapena Deriininým označováním předmětů na stopě. Stále trénujeme zaléhávání a dneska si Derina usmyslela, že předměty označí ve stoje. Než jsem na její "fígl" přišla, stálo nás to 15 bodů. Holt se stále učíme - obě. Ale - máme to!


/28. 10. 2009/

Mesari DKK 0/0

Další rentgenový výsledek přišel z Moravy. Mesari má DKK 0/0!! Máme radost a paničce Ivě moc gratulujeme.


/19. 10. 2009/

Agáta

Agáta se rychle zotavila a lítá s ostatníma holkama, jako by se nic nestalo. Ve čtvrtek prodělala operaci na mléčné žláze a následnou kastraci. Věřím, že bude všechno v naprostém pořádku a Aguna se bude s náma dál těšit pevnému zdraví.


/19. 10. 2009/

Světová výstava psů Bratislava

V sobotu jsme si přivstaly a vyrazily - já, Katka a Deriin směr Bratislava na Světovou výstavu psů. V hledání místa na parkování nám pomohl pán, kterého jsme potkaly na benzince a dovedl nás na parkoviště blízko výstavního areálu. Protože jsme přijely velmi brzy, v klidu jsme zaparkovaly a v klidu si obsadily místo u kruhu. Haly se začaly po sedmé hodině plnit a v devět už nebylo opravdu kam šlápnout. Hovawarti měli výhodu v umístění kruhu v rohu haly, takže tam byl relativní klid, davy lidí proudily jen z jedné strany. 

Hovawarty posuzoval německý rozhodčí pan Uwe Fischer. Jeho posuzování bylo pro mnohé velkým rozčarováním a zklamáním. Psi ověnčeni mnohými tiuly, včetně multišampiona byli ohodnoceni známkou VD, a dokonce i D. A samozřejmě pro ty, kteří uspěli, bylo důvodem k velké radosti.

Česká republika měla na světové výstavě poměrně velké zastoupení a získala 3 tituly světových vítězů - výsledky 

S námi v mezitřídě běhala budoucí světová vítězka Fanta Slodka Dolina. Moc krásná fena, která si vítězství opravdu zasloužila. V této třídě rozdal pan rozhodčí 5 výborných a my máme velkou radost, že patříme mezi ně!

Takže - Deriin Sideric Miks získala na SVP známku výborná!

Všem, kteří na WDS uspěli gratulujeme!

 

 

 


/12. 10. 2009/

Klubová výstava Kroměříž

V sobotu 3.10.20009 se konala Klubová výstava v Kroměříži. Feny posuzoval německý rozhodčí pan Peter Walter. Posuzoval velice přísně, z 15 fen v mezitřídě zadal jen 5 výborných. Deriin se probojovala do finále a v závěru si vyběhala krásné 3. místo a známku V3.

Ve třídě štěňat si svoji premieru odbyla i Angie/Narnie/, ač byla nejmladší z pěti předvedených feneček, získala krásné druhé místo a známku VN2.

Další zástupce Budské samoty byl ostřílený Chivas ve třídě otevřené. Tu posuzoval finský rozhodčí pan Tapio Eerola. I v tomto kruhu bylo velmi přísné posuzování, padaly i dobré a dostatečné. Chivas potvrdil své kvality a získal v konkurenci 23 psů známku V!

Gratulujeme ke krásným umístěním!


/5. 10. 2009/

DKK

Další super výsledek! Merry z B.s.DKK i DLK 0/0!!!

Gratulujeme!!!


/5. 10. 2009/

Oberon/Cezar/

Další fotky jsem dostala od paničky Oberona, kterému doma říkají Cesar. Chodí spolu do štěněčí školky, kde se Cesarovi  líbí a je moc šikovný. Všechno je u nich v pohodě.


/5. 10. 2009/

Orinka/Oresta/ 3 měsíce

Oresta žije v bezvadné rodině paní Mikulové, která se stará o postiženou Báru.

S oběma absolvuje nejen vycházky. ale byla třeba na sportovních hrách lidí s mentálním postižením. Byla to pro ní úžasná škola do života. Všichni si jí chtěli pohladit, takže tak trochu fungovala i jako canisterapeutický pejsek. 

Na více fotek z procházek i ze setkání s postiženými lidmi se podívejte zde


/1. 10. 2009/

Odetta 3 měsíce

Nové fotky přišly z Chocerad, podívejte se na tříměsíční Odettku. Roste z ní krásná, sebevědomá hoví slečna.  

 


/30. 9. 2009/

DKK

Víme další dva výsledky DKK u našich odchovanců.

Mendy z B.s má hraniční výsledek 1/1. Není to tak, jak bychm Mendynce a páníčkům přáli, ale už název hraniční napovídá, že jí to nebude omezovat v dalším životě a to je podstatné.

Kasiopea z B.s. má výsledek 0/0 ! Gratulujeme a budeme držet palce k úspěšnému absolvování bonitace!


/24. 9. 2009/

Odry

Dostala jsem nové fotky Odrynky a roste/jak jinak/jako z vody. Je moc miloučká, ostatně podívejte se sami.

 


/21. 9. 2009/

Deriin-obrany Řepčice 16.9.2009

Technické vymoženosti současné doby mi dělají značné potíže, proto je na našich stránkách umístěno teprve 1.video. Natočila ho na telefon Maruška Werthaimová, které děkuju a je z obran v Řepčicích, kde figuroval Jarda Labík.

Deriin - obrany Řepčice 16.9.2009


/17. 9. 2009/

Nica/Amy/

Dneska jsem dostala zprávu o Amynce/Nica/ a také fotky. Strašně to letí a ze štěňátek jsou už pořádní hovíci. Podívejte se, jak Amy vyrostla.

 


/15. 9. 2009/

Deriin složila zkoušku FPr1

Na zkoušku jsme jely do Berouna, kde se konaly zkoušky podle MZŘ IPO. Deriin složila svojí první stopařskou zkoušku - FPr1. Terén nebyl nic moc - vysoká suchá tráva, bodláky, takže o to víc jsem byla spokojená s výsledkem 93 bodů.

V Berouně se bude 6.-8.11. konat Mistrovství světa IHF hovawartů stopařů, takže berounský cvičák žije přípravami na tuto akci.


/13. 9. 2009/

Návštěva v Nerudovce

Dneska jsem se jela podívat do Starého Plzence na Angie/Narnie Gorgeous z B.s./.

Závěrečný dojem z návštěvy je, že je Angie nohaté, černé, vyrovnané a miloučké torpédo. Vanilku/čtyřletou hovawartku/ nenechá vydechnout, stále jí pokouší a zlobí. Ale té to moc prospělo, zhubla, osvalila a kdyby se to tak dalo napsat, tak i omládla. Vyloženě to holkám spolu svědčí.

Podívejte se na fotky z návštěvy v ch.st. z Nerudovky


/11. 9. 2009/

Volná štěňátka v chov.st.Albrechta z Valdštejna v Chebu

Kontakt na majitele: email: ivan.petrikovich@o2active.cz ,  mobil: 777762034,

Více na http://www.charlieslovickyvrch.estranky.cz/clanky/stenatka/Cerrie 


/6. 9. 2009/

Angie

Velmi úspěšně pokračuje se socializací i Angie. 14 dní byla na táboře s dětmi, poprvé na cvičáku a podniká s páníčky rodinné výlety po okolí.

Jedna fotka z výletu


/2. 9. 2009/

Odetta

Po týdenní "mateřské dovolené" pana Fryče, kdy pilně socializoval Odettku, přišly i od něj fotky z tohoto týdne. Absolvovali spolu jízdu vlakem, Odettka si zvyká na lidi, psy, auta. Radost mi dělají oba. Pan Fryč odpovědností, s jakou pojal důležitou fázi socializace, ale i Odettka, která vše zvládá bez problémů.


/31. 8. 2009/

Nasthy

Štěňátka po Ioky a Kestonovi rostou jako z vody. Podívejte se, jaký je Nasthy velký kluk.


/29. 8. 2009/

Odry

Další fotky přišly z Březiny, kde našla nový domov Odry. Velice rychle se začlenila do rodiny a mimo bezva páníčků tu našla i kamarádku Báru/Endy Horské sedlo/. S tou už řádí na zahradě.


/29. 8. 2009/

Sára

Tato zpráva se mi nepíše vůbec lehce.

Včera odešla za Duhový most Katčina Sára/Andra z Duhového kopce/. Přes veškerou lékařskou péči, kdy jí byly podávány ATB, provedena operace, podávány infuze..., si nedokázala poradit s velmi zákeřnou nemocí, jakou je tetanus.

Odešla strašně brzy a bude nám moc chybět.

 

 

 

 


/26. 8. 2009/

Otis doma

Další fotky jsme dostali od Otise. Příchodem Otíka do rodiny Vlčků se změnil poměr kluků a holek na 4:1.Podívejte se na zabydleného Otise a kluky Vlčkovi. Přejeme jim hodně krásných společných zážitků.

 


/25. 8. 2009/

Berry a Ellie

Že to jsou sestry rozhodně holky nezapřou. Berry žije ve Vědomicích, v suprové rodině Markových. Ellinka přišla jako štěňátko po prodělaném zánětu o oko. Díky paní Markové, mamince Miloše, žije plnohodnotný život a určitě nepociťuje nějaký handicap. Je to prý její mazánek. My posíláme do obou rodin moc pozdravů, poděkování a podrbání holkám.


/24. 8. 2009/

Orbit v nové rodině

Orbit se v novém domově aklimatizval i díky páníčkům velice rychle. První noc strávil ve společnost paničky, což se mu velice líbilo. Jak se spalo paničce nevím....

Tak ať je všechno i nadále k plné spokojenosti jak Orbita, tak jeho nové rodiny.

 


/24. 8. 2009/

Je nám 7 neděl

Je nám 7 týdnů, užíváme si ještě známého prostředí, než půjdeme do nového domova. Všichni máme svou budoucí smečku, už se na nás prý moc těší.

A tady jsou naše poslední společné fotky.

 


/21. 8. 2009/

Fotky šestitýdenních štěňátek

Ráno jsem po krmení fotila, podívejte se na prcky.


/17. 8. 2009/

Je nám 6 neděl

Tak máme za sebou dvě důležité věci. V pátek nás pan doktor natetoval a naočkoval. Nebylo to moc příjemné, ale s přehledem jsme to zvládli. Za chvíli jsme už zase řádili na zahradě.

Panička nás taky vážila a protože nám moc chutná, váhy se přehouply přes 5 kilo. Slíbila nás ještě vyfotit, ale to už nestihla, tak snad zítra.


/16. 8. 2009/

Nessie a Oresta mají své páníčky.

Sobota a neděle byly na Budech ve znamení návštěv a tak obě holky Nessie i Oresta získaly bezva páníčky. Bude se nám stýskat po Nessie, na kterou jsme si velmi zvykli a která už odjela se svými páníčky do nového domova. Přejeme jí i páníčkům hodně krásných, společně strávených chvil.


/16. 8. 2009/

MÁME DVĚ VOLNÉ FENKY! ČERNOU NESSIE A PLAVOU ORESTU

Nessie je po Ioky z Budské samoty a Kestonovi Plavý vítr.

Oresta po Agátě/Barbara Bohemia CHoc/ a Donatellovi von Philippsdorf.

Obě fenky jsou perspektivní, zvyklé na děti.


/11. 8. 2009/

U rybníka

Při dnešním koupání jsem udělala pár fotek. Tak se na ně podívejte.


/9. 8. 2009/

Štěňátkům je 5 týdnů

Máme za sebou 5 týdnů života. Jsme čím dál častěji venku na zahradě a dneska nás zase fotili, tak se podívejte na nové fotky.

 


/8. 8. 2009/

Megi z B.s. DKK i DLK 0/0

Další radostná zpráva - Megi /Agáta a Kody P.v./má DKK 0/0, DLK 0/0!!!

Páníčkům gratulujeme!


/5. 8. 2009/

Nessie je stále volná

Nessie je temperamentní, zvídavá fenka s velkou chutí stále něco činit. Po rodičích má i výstavní a pracovní předpoklady.


/31. 7. 2009/

Štěňátkům jsou 4 týdny

Tento týden proběhl ve znamení návštěv našich budoucích páníčků. Chovali si nás, hráli si s námi a myslíme, že jsme udělali dobrý dojem. Většinou už nás zastihli venku na trávě, kde trávíme čím díl víc času. Probíhá tady krmení, prozkoumávání okolí a hry se sourozenci. Utahané nás panička přendá zpátky do bedny, kde si pořádně zchrupneme. Teď nás čeká kotec s ohrádkou, bedna je nám už malá, jsme pořádní cvalíci. Váhově jsme na tom od 2,90 do 3,5kg.

Paničce se podařilo v tom shonu udělat pár fotek, tak se podívejte, jak jsme za ten týden vyrostli.


/31. 7. 2009/

Molly z B.s. DKK 0/0, DLK 0/0

První výsledek RTG DKK z vrhu M /Agáta+Kody P.v./přišel od Nepomuku. Molly z Budské samoty má DKK 0/0 i DLK 0/0!! Moc gratulujeme!!


/27. 7. 2009/

Štěňátkům po Agátě a Donatellovi jsou 3 týdny

Za poslední týden udělala štěňátka velký pokrok. Kaše jim moc chutnají, ale stejně si po kaši dají nášup od mámy, která má už mléka dost. Váhy se pohybují od 1,90kg do 2,30kg. Skok udělali prckové nejen hmotnostní, ale i v pohybu. Intervaly mezi krmením a spaním si vyplňují hrami se sourozenci.

Dneska taky prvně okusili, jaké je to venku na trávě. Proběhlo samozřejmě focení. Na více fotek se podívejte tady.


/24. 7. 2009/

Krásná černá Nessie je volná a hned k odběru

Podívejte se na fotky osmitýdenní Nessie, kde je se sestřičkou Niccou.


/21. 7. 2009/

Deriin složila zkoušku BH

Dneska jsem zaúkolovala páníčka ohledně štěňat a odskočily jsme si s Deriin do Levína/Králův Dvůr/. Deriin tady úspěšně složila zkoušku BH. Je to zkouška, kterou jsme mohly trénovat doma, na poslušnost jsme nemusely nikam jezdit. Protože má Deriin vyrovnanou povahu a nic jí nerozhodí, tak specielní cviky v provozu zvládla bez speciálního tréninku. Byla to naše první zkouška a jsem ráda, že už to máme za sebou.


/19. 7. 2009/

Máme 14 dní

Štěňátkům po Agátě a Doníkovi je 14 dní...

Tak snad už máme to horší období za sebou. Máma Agáta dostala zánět a příděl mlíčka byl najednou menší. S pomocí paničky, léků a máminy trpělivosti, to máme za sebou a teď už se těšíme na kaše. Dostaneme je prý brzy, aby nám to panička vynahradila.

Jinak se rozhlížíme po světě, začínáme poznávat brášky a ségry, sami se přemisťujeme na nejistých nožkách po bedně. Stejně je nám ale nejlíp, když se napucneme a spíme mámě u teplého bříška.

Teď jsme se nabaštili a chrníme...


/18. 7. 2009/

Ještě štěňátka z vrhu N na 7 týdnech

Podívejte se na poslední fotky prcků, než odejdou do světa.

Čekalo nás poslední vážení, poslední společné focení a už se těšíme na nové páníčky a novou smečku. Můžeme se přijet kdykoli na Budskou samotu podívat, rádi nás tu uvidí. Ale přeci jenom... co nás v tom novém domově čeká?

 


/17. 7. 2009/

Volná černá fenka po Ioky z B.s. a Kestonovi Pl.v.

Máme ještě volnou krásnou černou fenku Nessie po Ioky a Kestonovi.

 


/14. 7. 2009/

Šestitýdenní štěňátka po Ioky a Kestonovi

6 týdnů uteklo jako voda a máme malé narozeniny. Panička nás zvážila a pak okolo nás lítala s foťákem a snažila se, abychom vypadali na těch narozeninových fotkách co nejlíp. Je prý to ale s námi horší, než s malými dětmi. Neposedíme, tak to bylo zase za pomoci páníčka, v jeho náručí. Podívejte se, jací jsme už pořádní hovíci.  


/9. 7. 2009/

První fotky štěňátek po Agátě a Donatellovi

Nafotit malé prcky vůbec není jednoduché, jak se dostanou od mámy, nelíbí se jim to a pískají a neustále se melou. Takže kvalita fotek není valná, ale drobkové jsou úžasní.


/6. 7. 2009/

Štěňátka po Agátě(Barbaře Bohemia Choc) a Donatellu von Philippsdorf jsou na světě

Včera přivedla Agáta na svět 8 krásných štěňátek. Tentokrát jsou v převaze kluci, těch je 5 - 2 plaví a 3 znakatí. Holky jsou 3 - 2 plavé a 1 znakatá. Jsou to pěkní cvalíci, porodní váhy se pohybovaly v rozmezí 550 - 700g. Zkušená mamina si s nimi uměla hned poradit. Mléka má dost pro všechny hladové krky, i když je velký rachot a pískot, než si každý najde ten svůj struk.

Otcem štěňátek je Donatello von Philippsdorf . Don je krásně zbarvený statný pes s vyrovnanou povahou. Jeho předci(otec a oba dědové) složili trojkové zkoušky, otec a babička získali titul Interchampion.

Matka Barbara Bohemia Choc - CAJC,r.CAC,r.CACIB, zk.: ZOP,ZPU1, 1.tř.chovnosti

 


/4. 7. 2009/

Štěňátkům po Ioky a Kestonovi je 5 týdnů

Uběhl další týden a štěňátkům je už 5 týdnů.

Přestěhovali se do kotce s boudou a výběhem, kde když je horko a dusno spí a když se ochladí, pěkně řádí. 

Z kaší jsme přešli na máčené granule s tvarohem, jogurtem a štěněčím mlékem. Je to asi velká dobrota, protože Ioky vždy netrpělivě čeká, co zbyde a všechno po nich s velkou chutí dojede. Má pořád hodně mléka a tak trpělivě kojí, i když raubíři při pití pěkně koušou. Jde jim to všechno k duhu, všichni přibrali za týden kilo na váze.

Černé fenky Narnie a Nessie s plavou Noricou stále nenašly své páníčky.

Norica je největší drak, osobnost mezi sourozenci. Je z nich taky nejtěžší, a platí na ní "jak k jídlu, tak k dílu."

Narnie je malá princezna, hrozně miloučká, ale všetečka, všechno jí zajímá a když ostatní baští, má určitě něco jiného na práci. Ráda se mazlí.

Nessie je bojovnice, nedá si nic líbit. Má to všechno srovnané, když se baští, tak se určitě nenechá odstrčit od máminého struku a při hrách se sourozenci mívá navrch.

Každá je jiná a všechny jsou krásné.

Podívejte se na pár fotek z pěti týdnů.

 

 


/2. 7. 2009/

VOLNÉ FENKY

Štěňátka mají čtyřtýdenní narozeniny. To byl důvod opět zkontrolovat váhu a pořídit nové fotky. Váha se pohybuje okolo 3 kg., a protože počasí nepřálo tomu, udělat fotky venku, nafotili jsme každému obrázek doma. 

Prckové přibrali nejen na váze, ale přidali i na intenzitě hraní. Koště je príma hračka, o hadr se dá s bráškou bezvadně tahat. Taky nohavice jsou velmi zajímavé k okusování.

Jsou nádherní, když si spolu hrají a dovádějí.

Očekáváme první návštěvy budoucích páníčků, ale ještě máme volné fenky! Podívejte se na fotky, přečtěte si info o rodičích a pokud máte zájem o hovi holku, volejte, nebo mailujte.


/25. 6. 2009/

VOLNÁ PERSPEKTIVNÍ ŠTĚŇÁTKA

Perspektivní štěňátka po Interšampionovi Kestonovi Plavý vítr/IPO1/ a Ioky z Budské samoty/ZPS1/ čekají na své páníčky. Na plavého pejska Nordica se přijeli podívat z asi 5km vzdálené vesnice a byla láska na první pohled. Takže už máme volné jen krásné fenky všech barev.

O víkendu přijely socializovat naše vnučky. Holky si to se štěňátky užily a prckům to moc prospělo.

 

Více v sekci ODCHOVY - vrh N 


/22. 6. 2009/

Štěňátkům jsou 3 týdny

Další týden utekl jako voda a našim prckům jsou 3 týdny. Využila jsem krásného slunečného počasí a vyndala štěňátka prvně ven z porodní bedny na trávu. Okamžitě začali prozkoumávat okolí a máma Ioky to kontrolovala. Co se děje přišla zjistit Deriin. Lehla si ke štěňátkům a a skončilo to oboustranným očucháváním. Zatím...Čekám, až poporostou, že budou spolu pěkně řádit.

Nafotila jsem nějaké fotky, tak se na ně podívejte.


/18. 6. 2009/

Výstavní víkend

V sobotu jsme si přivstaly a vyrazily do polské Wroclawi na ll. národní výstavu hovawartů. Deriin zabodovala a vyhrála svoji třídu s titulem CWC.

Česká výprava byla vůbec velmi úspěšná. Bond Černý vítr vyhrál třídu mladých a odvezl si titul Nejlepší junior. Ve třídě pracovní jsme měli dvojí zastoupení. Vyhrál Ulsan Gasko Prim a Uno Gasko Prim skončil na pěkném 3. místě. Carol Gutta Fortunae obsadila 2. místo v pracovní třídě fen.

Posuzovala rakouská rozhodčí Gabriela Hölbacher.

 

Na Národní výstavu do Klatov jsme jely v neděli. Od rána pálilo slunce a sužovalo psy i lidi. V kruhu před námi se vystavovala tři jiná plemena, takže jsme přišly na řadu v největším vedru v poledne. Deriin, protože s malými přestávkami dopoledne prospala ve stínu, byla na rozdíl ode mne čilá a vyběhala si CACe.

Posuzoval pan Bierwolf. 


/15. 6. 2009/

VOLNÁ PERSPEKTIVNÍ ŠTĚŇÁTKA

14 dní uteklo jako voda, prckové otevřeli oči a začínají se stavět na vrávoravé nožky.

Zatím nemají důvod, všechno, co potřebují mají, tak se projevují jako velcí kliďasové. Užívám si to, protože to už nebude trvat dlouho a začne přikrmování a prozatímní oťukávání brášků nabude na intenzitě.

Plaváci mají už krásnou černou pigmentaci. Váha je od 1,65kg do 1,80kg.

Stále jsou volné fenky všech barev.

Dnešní fotky

 


/11. 6. 2009/

štěňátkům je 11 dní

Dnes je štěňátkům po Ioky a Kestonovi 11 dní. Jsou to pěkní cvalíci, mají okolo 1,5kg. Zatím jejich jediný zájem je o máminy struky plné mlíčka.

Můžete se podívat na dnešní fotky.

Více o rodičích a váhová tabulka v sekci ODCHOVY-vrh N


/8. 6. 2009/

MVP Nitra

Dnes si přivezla Deriin z Nitry CAC a rCACIB. Posuzovala paní Mikulášová, která opět vyzdvihla její pohyb a líbila se jí veselá povaha Deriny. Já bych spíš řekla, že s ní zase šili všichni čerti a předvádění moc nedala. Celou dobu, co se ukazovala v pohybu, se mi snažila zakousnout do rukávu.

Překvapilo mně příjemné prostředí ve velké hale. Kruhy byly vytýčeny malými dřevěnými oplůtky a rozděleny květinovou výzdobou.


/7. 6. 2009/

Deriin DKK a DLK - 0/0 !!!

Dneska přišlo z Hradce Králové od MVDr Ekra potvrzení, že má Deriin kyčle i lokty  v pořádku. Výsledek obou vyšetření je 0/0 !!! Supeeer !!!


/4. 6. 2009/

Štěňátkům je dnes týden

Máme za sebou první týden života našich štěňátek. Shrnuto a podtrženo - všechno probíhá bez problémů, štěňátka i Ioky jsou v pořádku. Proběhlo vážení a fotografování, tak se podívejte, jak štěňátka vyrostla. Ioky má hodně mléka, váhy se přehouply přes 1kg.


/4. 6. 2009/

Štěňátkům jsou 2 dny

Všechno probíhá v naprosté pohodě, Ioky je vzorná máma. Dá se přemlouvat, aby se vůbec došla vyvenčit, od štěňátek se nechce vzdálit. Mléka má hodně, takže váha nešla dolů, ale všichni přibrali průměrně 10dkg. Jsou náramně spokojení, jenom vrní ze spaní a cpou se u máminých struků.


/30. 5. 2009/

ŠTĚŇÁTKA JSOU NA SVĚTĚ

Už od středy dávala Iokyna najevo, že se s ní něco děje, hrabala a byla neklidná. Proto jsem s ní raději spala v porodně, abych něco nepromeškala. Ale bylo to poprvé a tak se všechno natáhlo až k polednímu ve čtvrtek, kdy jí odtekla plodová voda. První štěňátko se narodilo ve 12.45hod. a poslední šesté v 15.45hod. Porod proběhl bez problémů, Ioky okamžitě věděla, jak se o štěňátka postarat. Klamala mně tělem, myslela jsem si podle toho jak vypadá, že bude mít štěňátek víc. Ale porodila a stále vypadá, že by mohla jít rodit ještě jednou. Posledních 14 dní dostávala tolik, co sežrala, takže si to z ní vzala nejen štěňátka, která mají průměrnou váhu 60dkg., ale pořádně přibrala i ona. Mléka má hodně, štěňátka jsou jako kuličky.

A co se vlastně narodilo? 2 kluci, kteří jsou plaví a 4 holky. 1 plavá, 1 znakatá a 2 černé.

Podívejte se na první fotky štěňátek a popřemýšlejte, jestli nechcete štěňátko z tohoto spojení. Určitě podědí vlohy po svých rodičích /interšampion Keston Plavý vítr(IPO1) a Ioky z Budské samoty(FPr3, ZPS1). Takže očekáváme výstavní i pracovní předpoklady štěňátek.


/29. 5. 2009/

MVP Litoměřice

Dnes je velký den Deriin. Na MVP v Litoměřicích si vyběhala svého prvního CACe a CACIBa. Snad poto, že bylo poměrně horko, nebyla jako obvykle tolik akční a pěkně se předváděla. Paní rozhodčí Božena Ovesná vyzdvihla hlavně její pohyb.


/24. 5. 2009/

Volná štěňátka

V chovatelské stanici Katveri čeká na své páníčky poslední plavá fenka.

V případě zájmu volejte na t. 604 525 887


/23. 5. 2009/

Gratulace

1 rok utekl jako voda a štěňátka z vrhu M oslavila narozeniny. Přejeme všem hodně zdraví a prima zážitky se svými páníčky.


/22. 5. 2009/

OČEKÁVÁME ŠTĚŇÁTKA

 

Návštěva u veterináře a vyšetření ultrazvukem potvrdilo březost Iokyny. Štěňátka se narodí koncem května a k odběru budou od poloviny července. U štěňátek očekáváme výstavní i pracovní předpoklady. Pokud máte zájem o štěňátko z tohoto spojení, kontaktujte nás.

Otcem budoucích štěňátek je výstavně i pracovně úspěšný Interšampion Keston Plavý vítr.

Interšampion Keston Plavý vítr

Bonitační kód: 4/1a/AA

Třída chovnosti: I.

Zkoušky: ZOP, BH, ZPU1,2, ZM, IPO1

Výstavy: CAJC, CAC, CWC, CACIB, Šamp.Pl., Šamp.ČR, Interšampion 

 

Ioky z Budské samoty

 

 

 

 

Bonitační kód: 3a,4a/AA

Třída chovnosti: I.

Zkoušky: ZOP, ZPU1, FPR1,2,3, ZPS1

Výstavy: V, rCAC, rCACIB


/22. 5. 2009/

Svody a bonitace Knížecí rybník

V neděli se na Knížecím rybníku konaly svody a bonitace.

Z vrhu L po Arice Katveri a Ulsanovi Gasko Prim přijela splnit svod Lara z B.s.

Po Agátě/Barbara Bohemia Choc/ a Kodym Plavý vítr z vrhu M přijelo na Knížecí rybník 

7 odchovanců z Budské samoty - Mendy, Megi, Merry, Mesari, Molly, Merlin a Moris.

Všem děkujeme za účast a předvedení.

 


/17. 5. 2009/

Speciální výstava - Knížecí rybník

16.5. se konala na Knížecím rybníku speciální výstava. Měli jsme zde hned několik zastoupení a vůbec jsme se v silné konkurenci neztratili.

Ve tř. mladých psů mi udělala radost vnoučátka po Chivasovi z B.s. a Astě Plavské stráně.

Berenas Krumlovské podzámčí - CAJC, nejlepší mladý pes

Battrey Krumlovské podzámčí - V2

Ve třídě mladých feny/17/ - Lara z B.s.(Arica/Ulsan) - V4 

                                      Megi z B.s.(Agáta/Kody) - V

                                      Briany Krumlovské podzámčí (Asta/Chivas) - VD

V mezitřídě feny/10/ Deriin Sideric Miks. s krásným posudkem v superlativech, ale pro světlejší srst - VD

Ve třídě otevřené psi/19/  Chivas z B.s. krásné třetí místo - V3

Posuzovali rozhodčí:Dr.Ursula Berges,Dr.Volker Wienrich a Vladimír Adlt

Všem moc gratulujeme ke krásným umístěním!!! 


/16. 5. 2009/

Mendy - ZZO

Gratulujeme Mendynce ke splnění první zkoušky ZZO! Jen tak dál!


/15. 5. 2009/

MVP Praha

Kessie z B.s. si na MVP v Praze vyběhala v konkurenci 12ti fen krásné umístění a získala známku V3.

Posuzovala rakouská rozhodčí Grete Oprendek.

Moc gratulujeme a teď budeme držet palce na připravované zkoušky.


/4. 5. 2009/

MVP České Budějovice

Další úspěch Megi z Budské samoty. Na MVP v Č.B. si vyběhala svého druhého CAJCe!!! Posuzoval rozhodčí pan Ladislav Kukla. Moc gratulujeme, jen tak dál!


/23. 4. 2009/

Jaro na Budské samotě

Krásné počasí urychlilo příchod jara a na zahradě rozkvetly tulipány. Využila jsem odpoledního sluníčka a udělala pár fotek. Loni touhle dobou už řádila na zahradě štěňátka, tak jsem si kytek moc neužila. Letos má sice Derina jiný názor na to, kde má být co zasazené, ale její snažení o přesazování se dá zvládnout.

Podívejte se na jarní fotky z Bud.


/19. 4. 2009/

Výcvikový víkend - Štoky

Do fotogalerie přidány fotky z Vysočiny


/19. 4. 2009/

Štěňátka v chovatelské stanici Katveri

V chovatelské stanici Katveri se 8.4. narodila štěňátka. Volné jsou plavé fenky. Informace na tel.: 604 525 887. Na fotky štěňátek se můžete podívat tady.


/15. 4. 2009/

Výcvikový víkend na Vysočině

Dnes jsme se vrátily s Deriin z výcvikového víkendu na Vysočině.

Ubytování v kempu ve Štokách, parta hovíkářů, počasí i figuranti /Jarda Labík, Radek Kupka a Robert Fagoš/, všechno bylo super. 

Obrany se trénovaly na místním fotbalovém hřišti. Podívejte se na pár fotek z obran s Radkem Kupkou.

 


/14. 4. 2009/

Narozeniny

Už 1. rok života oslavila štěňátka po Arice a Sanovi. Přejeme jim další roky ve zdraví a pohodě se svými páníčky.


/29. 3. 2009/

Stopa

Louky kolem nás už vyschly, tak toho s Derinou využíváme. Chodíme na stopičky a pak se jdeme projít do lesa. Protože je hodně akční, potřebuje utahat, aby nevymýšlela lumpárny doma. Podívejte se na fotky z poslední stopy a procházky.

 


/22. 3. 2009/

Klubovka ČB únor 2009

Dnes se konala v Českých Budějovicích klubová výstava, na které se kromě Deriin prezentovali i Megi, Mendy a Chivas.

Chivas ve třídě otevřené/10/ získal krásné ocenění a známku V4. Posuzoval pan rozhodčí Kukla.

Ve třídě mladých/15/ si tu svou premieru odbyla Mendynka, která zatím sbírá zkušenosti a dneska byla ohodnocena jako VD.

Velkého úspěchu dosáhla Megi. V závěru porazila Deriin/V2/, svou třídu vyhrála a získala titul CAJC!

Důkladně, přísně/udělil jen 4 výborné/, ale objektivně posuzoval pan rozhodčí Václavík.

Všem odchovancům z Budské samoty gratulujeme!!

Na fotky z výstavy se můžete podívat ve fotogalerii.

 


/7. 3. 2009/

Český junior šampion

3.3.2009 byl udělen Deriin Sideric Miks. titul Český junior šampion.

Gratulujeme chovatelce Gábině Miksové i majitelce Katce Štěpánové

Zatím nám to potrhdílo dělá radost. Teda když pominu ty okousané kytky, koberečky a boty a rukavice. Je devastátor všeho, co je na dvoře. Torpédo, co potřebuje pořád něco činit a když se nudí, vymýšlí lumpárny.

Doufáme, že jí to v nejbližší době přejde. Čekáme hárání a s tím i očekávané zklidnění????


/4. 3. 2009/

Štěňátka

V chovatelské stanici Katveri přijímají záznamy na štěňátka, která se narodí na velikonoce. Matka je Andra z Duhového kopce a otec Coddys Gora Monte.

Tel. 604 525 887


/3. 3. 2009/

Deriin - obrana

Do fotogalerie byly vloženy fotografie Deriin z obran na Bedee v Kroměříži.


/12. 2. 2009/

Brno

Ještě se vrátím k MVP v Brně. Svou premieru si tu odbyla taky Megi z B.s. Byly na to s paničkou krásně připravené a Megi se paní rozhodčí líbila. Dostala ve třídě dorostu známku VN. 

Taky jsem měla možnost vidět vnoučky Agáty(Barbary), kteří se představili v neděli. Argo Corraki Moravia - V, 

Adar Corraki M. - VD. Oba ve třídě mladých. 

Baila Krumlovské podzámčí VN ve třídě dorosu.

Na výstavu se přišla podívat zatím jen jako divák sestřička Megi - Mesari. Pan Štěpán udělal pár fotek, tak se podívejte na fotky Megi v kruhu a na společné fotky holek.


/11. 2. 2009/

Narozeniny

10.2. oslavil vrh J své druhé narozeniny. Přejeme jim hodně zdraví a spoustu krásných zážitků se svými páníčky. Jsou to už dospěláci, podívejte se na fotky, které přišly od Jazzyka.


/11. 2. 2009/

DUO CACIB Brno

Ke svým prvním narozeninám si nemohla dát Deriin lepší dárek. V sobotu i v neděli získala titul CAJC a tím splnila podmínky pro získání titulu Český junior šampion!


/11. 2. 2009/

Leonard

Z Moravy přišly fotky Leonarda. Jako malé štěňátko ho 2x napadl a zranil velký pes. Přes tyto šokující zážitky z něj roste ke spokojenosti páníčků pohodář. Podívejte se na Leonarda na fotkách.


/29. 1. 2009/

MVP Trenčín

V neděli jsme se vypravili s Deriin až na Slovensko do Trenčína na MVP. Bylo hodně vystavujících i diváků, takže přeplněné haly praskaly ve švech. Hovawarty posuzovala polská rozhodčí Niciewicz. Deriin se krásně vystavovala vyběhala si V2.


/29. 1. 2009/

Joy Cran Berry

10.2. budou mít štěňátka po Arice a "Síbovi" z Brzáneckých vinohradů druhé narozeniny. Jsou to už dospěláci a všichni mají super páníčky. Dovolila jsem si stáhnou pár fotek ze stránek Berrynky, která je kámoškou a ochránkyní dvou malých dvounožců - Barborky a Honzíka. Fotky jsou ze zimní procházky v okolí Vědomic.


/18. 1. 2009/

Merry

Že se opravdu povedl vrh M po Agátě a Kodym,se podívejte na dalších fotografiích, které přišly od paničky Merry. 


/16. 1. 2009/

NVP Olomouc

Dneska nám udělala radost Deriin. Na NVP v Olomouci dostala od pana rozhodčího Řehánka krásné hodnocení a titul CAJC. 


/10. 1. 2009/

Mendy

Čas nezadržitelně letí, štňátkům po Agátě a Kodym bude 8 měsíců. Přišly mi fotky Mendy, tak se podívejte, jaká z ní roste fešanda.


/6. 1. 2009/

Další zprávy

Menu

Kontakt

Lidmila Černá

E-mail: info@zbudskesamoty.cz

Tel.: +420 318 690 179

Mob.: +420 737 727 856

Všechny kontakty »