z Budské samoty

Přeskočit na menu

Sprachauswahl

  • Deutsch

Archiv novinek - rok 2009

Bonitace

Dnes je náš velký den, Deriin je chovná fena.

Absolvovala bonitaci bez ztráty kytičky s bonitačním kódem 5/3a/S, 1.třída chovnosti

Tady je šťastná panička s Derinou, které to bylo zcela jistě ukradené...


/21. 11. 2009/

Deriin - FPr2

Deriin dnes složila stopařskou zkoušku FPr2.

Každý den jsme našimi miláčky překvapováni něčím jiným. V dobrém i v tom horším. Já byla dnes překvapena Deriininým označováním předmětů na stopě. Stále trénujeme zaléhávání a dneska si Derina usmyslela, že předměty označí ve stoje. Než jsem na její "fígl" přišla, stálo nás to 15 bodů. Holt se stále učíme - obě. Ale - máme to!


/28. 10. 2009/

Agáta

Agáta se rychle zotavila a lítá s ostatníma holkama, jako by se nic nestalo. Ve čtvrtek prodělala operaci na mléčné žláze a následnou kastraci. Věřím, že bude všechno v naprostém pořádku a Aguna se bude s náma dál těšit pevnému zdraví.


/19. 10. 2009/

Světová výstava psů Bratislava

V sobotu jsme si přivstaly a vyrazily - já, Katka a Deriin směr Bratislava na Světovou výstavu psů. V hledání místa na parkování nám pomohl pán, kterého jsme potkaly na benzince a dovedl nás na parkoviště blízko výstavního areálu. Protože jsme přijely velmi brzy, v klidu jsme zaparkovaly a v klidu si obsadily místo u kruhu. Haly se začaly po sedmé hodině plnit a v devět už nebylo opravdu kam šlápnout. Hovawarti měli výhodu v umístění kruhu v rohu haly, takže tam byl relativní klid, davy lidí proudily jen z jedné strany. 

Hovawarty posuzoval německý rozhodčí pan Uwe Fischer. Jeho posuzování bylo pro mnohé velkým rozčarováním a zklamáním. Psi ověnčeni mnohými tiuly, včetně multišampiona byli ohodnoceni známkou VD, a dokonce i D. A samozřejmě pro ty, kteří uspěli, bylo důvodem k velké radosti.

Česká republika měla na světové výstavě poměrně velké zastoupení a získala 3 tituly světových vítězů - výsledky 

S námi v mezitřídě běhala budoucí světová vítězka Fanta Slodka Dolina. Moc krásná fena, která si vítězství opravdu zasloužila. V této třídě rozdal pan rozhodčí 5 výborných a my máme velkou radost, že patříme mezi ně!

Takže - Deriin Sideric Miks získala na SVP známku výborná!

Všem, kteří na WDS uspěli gratulujeme!

 

 

 


/12. 10. 2009/

Klubová výstava Kroměříž

V sobotu 3.10.20009 se konala Klubová výstava v Kroměříži. Feny posuzoval německý rozhodčí pan Peter Walter. Posuzoval velice přísně, z 15 fen v mezitřídě zadal jen 5 výborných. Deriin se probojovala do finále a v závěru si vyběhala krásné 3. místo a známku V3.

Ve třídě štěňat si svoji premieru odbyla i Angie/Narnie/, ač byla nejmladší z pěti předvedených feneček, získala krásné druhé místo a známku VN2.

Další zástupce Budské samoty byl ostřílený Chivas ve třídě otevřené. Tu posuzoval finský rozhodčí pan Tapio Eerola. I v tomto kruhu bylo velmi přísné posuzování, padaly i dobré a dostatečné. Chivas potvrdil své kvality a získal v konkurenci 23 psů známku V!

Gratulujeme ke krásným umístěním!


/5. 10. 2009/

Deriin-obrany Řepčice 16.9.2009

Technické vymoženosti současné doby mi dělají značné potíže, proto je na našich stránkách umístěno teprve 1.video. Natočila ho na telefon Maruška Werthaimová, které děkuju a je z obran v Řepčicích, kde figuroval Jarda Labík.

Deriin - obrany Řepčice 16.9.2009


/17. 9. 2009/

Deriin složila zkoušku FPr1

Na zkoušku jsme jely do Berouna, kde se konaly zkoušky podle MZŘ IPO. Deriin složila svojí první stopařskou zkoušku - FPr1. Terén nebyl nic moc - vysoká suchá tráva, bodláky, takže o to víc jsem byla spokojená s výsledkem 93 bodů.

V Berouně se bude 6.-8.11. konat Mistrovství světa IHF hovawartů stopařů, takže berounský cvičák žije přípravami na tuto akci.


/13. 9. 2009/

U rybníka

Při dnešním koupání jsem udělala pár fotek. Tak se na ně podívejte.


/9. 8. 2009/

Deriin složila zkoušku BH

Dneska jsem zaúkolovala páníčka ohledně štěňat a odskočily jsme si s Deriin do Levína/Králův Dvůr/. Deriin tady úspěšně složila zkoušku BH. Je to zkouška, kterou jsme mohly trénovat doma, na poslušnost jsme nemusely nikam jezdit. Protože má Deriin vyrovnanou povahu a nic jí nerozhodí, tak specielní cviky v provozu zvládla bez speciálního tréninku. Byla to naše první zkouška a jsem ráda, že už to máme za sebou.


/19. 7. 2009/

Výstavní víkend

V sobotu jsme si přivstaly a vyrazily do polské Wroclawi na ll. národní výstavu hovawartů. Deriin zabodovala a vyhrála svoji třídu s titulem CWC.

Česká výprava byla vůbec velmi úspěšná. Bond Černý vítr vyhrál třídu mladých a odvezl si titul Nejlepší junior. Ve třídě pracovní jsme měli dvojí zastoupení. Vyhrál Ulsan Gasko Prim a Uno Gasko Prim skončil na pěkném 3. místě. Carol Gutta Fortunae obsadila 2. místo v pracovní třídě fen.

Posuzovala rakouská rozhodčí Gabriela Hölbacher.

 

Na Národní výstavu do Klatov jsme jely v neděli. Od rána pálilo slunce a sužovalo psy i lidi. V kruhu před námi se vystavovala tři jiná plemena, takže jsme přišly na řadu v největším vedru v poledne. Deriin, protože s malými přestávkami dopoledne prospala ve stínu, byla na rozdíl ode mne čilá a vyběhala si CACe.

Posuzoval pan Bierwolf. 


/15. 6. 2009/

MVP Nitra

Dnes si přivezla Deriin z Nitry CAC a rCACIB. Posuzovala paní Mikulášová, která opět vyzdvihla její pohyb a líbila se jí veselá povaha Deriny. Já bych spíš řekla, že s ní zase šili všichni čerti a předvádění moc nedala. Celou dobu, co se ukazovala v pohybu, se mi snažila zakousnout do rukávu.

Překvapilo mně příjemné prostředí ve velké hale. Kruhy byly vytýčeny malými dřevěnými oplůtky a rozděleny květinovou výzdobou.


/7. 6. 2009/

Deriin DKK a DLK - 0/0 !!!

Dneska přišlo z Hradce Králové od MVDr Ekra potvrzení, že má Deriin kyčle i lokty  v pořádku. Výsledek obou vyšetření je 0/0 !!! Supeeer !!!


/4. 6. 2009/

MVP Litoměřice

Dnes je velký den Deriin. Na MVP v Litoměřicích si vyběhala svého prvního CACe a CACIBa. Snad poto, že bylo poměrně horko, nebyla jako obvykle tolik akční a pěkně se předváděla. Paní rozhodčí Božena Ovesná vyzdvihla hlavně její pohyb.


/24. 5. 2009/

Svody a bonitace Knížecí rybník

V neděli se na Knížecím rybníku konaly svody a bonitace.

Z vrhu L po Arice Katveri a Ulsanovi Gasko Prim přijela splnit svod Lara z B.s.

Po Agátě/Barbara Bohemia Choc/ a Kodym Plavý vítr z vrhu M přijelo na Knížecí rybník 

7 odchovanců z Budské samoty - Mendy, Megi, Merry, Mesari, Molly, Merlin a Moris.

Všem děkujeme za účast a předvedení.

 


/17. 5. 2009/

Speciální výstava - Knížecí rybník

16.5. se konala na Knížecím rybníku speciální výstava. Měli jsme zde hned několik zastoupení a vůbec jsme se v silné konkurenci neztratili.

Ve tř. mladých psů mi udělala radost vnoučátka po Chivasovi z B.s. a Astě Plavské stráně.

Berenas Krumlovské podzámčí - CAJC, nejlepší mladý pes

Battrey Krumlovské podzámčí - V2

Ve třídě mladých feny/17/ - Lara z B.s.(Arica/Ulsan) - V4 

                                      Megi z B.s.(Agáta/Kody) - V

                                      Briany Krumlovské podzámčí (Asta/Chivas) - VD

V mezitřídě feny/10/ Deriin Sideric Miks. s krásným posudkem v superlativech, ale pro světlejší srst - VD

Ve třídě otevřené psi/19/  Chivas z B.s. krásné třetí místo - V3

Posuzovali rozhodčí:Dr.Ursula Berges,Dr.Volker Wienrich a Vladimír Adlt

Všem moc gratulujeme ke krásným umístěním!!! 


/16. 5. 2009/

MVP Praha

Kessie z B.s. si na MVP v Praze vyběhala v konkurenci 12ti fen krásné umístění a získala známku V3.

Posuzovala rakouská rozhodčí Grete Oprendek.

Moc gratulujeme a teď budeme držet palce na připravované zkoušky.


/4. 5. 2009/

MVP České Budějovice

Další úspěch Megi z Budské samoty. Na MVP v Č.B. si vyběhala svého druhého CAJCe!!! Posuzoval rozhodčí pan Ladislav Kukla. Moc gratulujeme, jen tak dál!


/23. 4. 2009/

Jaro na Budské samotě

Krásné počasí urychlilo příchod jara a na zahradě rozkvetly tulipány. Využila jsem odpoledního sluníčka a udělala pár fotek. Loni touhle dobou už řádila na zahradě štěňátka, tak jsem si kytek moc neužila. Letos má sice Derina jiný názor na to, kde má být co zasazené, ale její snažení o přesazování se dá zvládnout.

Podívejte se na jarní fotky z Bud.


/19. 4. 2009/

Výcvikový víkend - Štoky

Do fotogalerie přidány fotky z Vysočiny


/19. 4. 2009/

Výcvikový víkend na Vysočině

Dnes jsme se vrátily s Deriin z výcvikového víkendu na Vysočině.

Ubytování v kempu ve Štokách, parta hovíkářů, počasí i figuranti /Jarda Labík, Radek Kupka a Robert Fagoš/, všechno bylo super. 

Obrany se trénovaly na místním fotbalovém hřišti. Podívejte se na pár fotek z obran s Radkem Kupkou.

 


/14. 4. 2009/

Narozeniny

Už 1. rok života oslavila štěňátka po Arice a Sanovi. Přejeme jim další roky ve zdraví a pohodě se svými páníčky.


/29. 3. 2009/

Stopa

Louky kolem nás už vyschly, tak toho s Derinou využíváme. Chodíme na stopičky a pak se jdeme projít do lesa. Protože je hodně akční, potřebuje utahat, aby nevymýšlela lumpárny doma. Podívejte se na fotky z poslední stopy a procházky.

 


/22. 3. 2009/

Klubovka ČB únor 2009

Dnes se konala v Českých Budějovicích klubová výstava, na které se kromě Deriin prezentovali i Megi, Mendy a Chivas.

Chivas ve třídě otevřené/10/ získal krásné ocenění a známku V4. Posuzoval pan rozhodčí Kukla.

Ve třídě mladých/15/ si tu svou premieru odbyla Mendynka, která zatím sbírá zkušenosti a dneska byla ohodnocena jako VD.

Velkého úspěchu dosáhla Megi. V závěru porazila Deriin/V2/, svou třídu vyhrála a získala titul CAJC!

Důkladně, přísně/udělil jen 4 výborné/, ale objektivně posuzoval pan rozhodčí Václavík.

Všem odchovancům z Budské samoty gratulujeme!!

Na fotky z výstavy se můžete podívat ve fotogalerii.

 


/7. 3. 2009/

Český junior šampion

3.3.2009 byl udělen Deriin Sideric Miks. titul Český junior šampion.

Gratulujeme chovatelce Gábině Miksové i majitelce Katce Štěpánové

Zatím nám to potrhdílo dělá radost. Teda když pominu ty okousané kytky, koberečky a boty a rukavice. Je devastátor všeho, co je na dvoře. Torpédo, co potřebuje pořád něco činit a když se nudí, vymýšlí lumpárny.

Doufáme, že jí to v nejbližší době přejde. Čekáme hárání a s tím i očekávané zklidnění????


/4. 3. 2009/

Štěňátka

V chovatelské stanici Katveri přijímají záznamy na štěňátka, která se narodí na velikonoce. Matka je Andra z Duhového kopce a otec Coddys Gora Monte.

Tel. 604 525 887


/3. 3. 2009/

Deriin - obrana

Do fotogalerie byly vloženy fotografie Deriin z obran na Bedee v Kroměříži.


/12. 2. 2009/

Brno

Ještě se vrátím k MVP v Brně. Svou premieru si tu odbyla taky Megi z B.s. Byly na to s paničkou krásně připravené a Megi se paní rozhodčí líbila. Dostala ve třídě dorostu známku VN. 

Taky jsem měla možnost vidět vnoučky Agáty(Barbary), kteří se představili v neděli. Argo Corraki Moravia - V, 

Adar Corraki M. - VD. Oba ve třídě mladých. 

Baila Krumlovské podzámčí VN ve třídě dorosu.

Na výstavu se přišla podívat zatím jen jako divák sestřička Megi - Mesari. Pan Štěpán udělal pár fotek, tak se podívejte na fotky Megi v kruhu a na společné fotky holek.


/11. 2. 2009/

Narozeniny

10.2. oslavil vrh J své druhé narozeniny. Přejeme jim hodně zdraví a spoustu krásných zážitků se svými páníčky. Jsou to už dospěláci, podívejte se na fotky, které přišly od Jazzyka.


/11. 2. 2009/

DUO CACIB Brno

Ke svým prvním narozeninám si nemohla dát Deriin lepší dárek. V sobotu i v neděli získala titul CAJC a tím splnila podmínky pro získání titulu Český junior šampion!


/11. 2. 2009/

MVP Trenčín

V neděli jsme se vypravili s Deriin až na Slovensko do Trenčína na MVP. Bylo hodně vystavujících i diváků, takže přeplněné haly praskaly ve švech. Hovawarty posuzovala polská rozhodčí Niciewicz. Deriin se krásně vystavovala vyběhala si V2.


/29. 1. 2009/

NVP Olomouc

Dneska nám udělala radost Deriin. Na NVP v Olomouci dostala od pana rozhodčího Řehánka krásné hodnocení a titul CAJC. 


/10. 1. 2009/

Další zprávy

Menu

Kontakt

Lidmila Černá

E-mail: info@zbudskesamoty.cz

Tel.: +420 318 690 179

Mob.: +420 737 727 856

Všechny kontakty »