z Budské samoty

Přeskočit na menu

Sprachauswahl

  • Deutsch

Archiv novinek - rok 2010

PF 2011


/19. 12. 2010/

Deriin - šampion Slovenska

Tak už nám to přišlo černé na bílém - Deriin byl udělen titul ŠAMPION SLOVENSKA


/18. 12. 2010/

NVP Nowa Ruda

Neděle byla pro nás velice úspěšným dnem. V polské Nowe Rudě na NVP získala Deriin Sideric Miks tituly CWC a Nejlepší fena plemeneBOBa nám vzal Nasthy z Budské samoty, který si rovněž vyběhal tituly CWC a Nejlepší pes plemene. Všechny tituly tedy zůstaly "doma".

Máme ohromnou radost a Nasthymu blahopřejeme.  

Na fotce, /děkujeme Markovi Macákovi/, ze závěrečného hodnocení se podívejte, jak jim to sluší.


/6. 12. 2010/

Deriin - 2x Nitra, 2x CAC, r.CACIB

O víkendu jsme s Deriin absolvovaly dvoudenní MVP v Nitře. Oba dva dny byly úspěšné. V sobotu získala Deriin poslední potřebný titul CAC k udělení slovenského šampiona a v neděli mi udělala radost vítězstvím v nejvíc obsazené třídě šampionů, kde o vítězství běhalo 6 fen.

Rekapitulace - Deriin - sobota CAC, r.CACIB, neděle CAC,r.CACIB!


/22. 11. 2010/

Deriin má IPO1

Naše tréninkové úsilí bylo zúročeno, Deriin složila zkoušku IPO1 !!

Včera večer jsem se modlila, aby ten silný vichr v noci ustal, ale ráno, když jsem viděla, že vítr rve ze stromů poslední listí, vůbec mi to na náladě nepřidalo. Vítr Derině kupodivu na stopě až tak nevadil, ale problém byl s chutí stopovat /přetrénovaná?/. Nechtěla se rozejít, musela jsem jí 2x navádět na stopu. Po první třetině prvního úseku se ale chytila a spolehlivě došla na konec stopy, lomy i oba předměty OK. Vyneslo to 83 bodů. A hlavně - mohly jsme pokračovat v dalším oddíle zkoušky a sice poslušnosti. Poslušnost máme docela natrénovanou, ale i když jsme neudělaly žádnou velkou chybu, bedlivému a přísnému rozhodčímu Krajčímu neutekly drobné chyby, jako šikmé předsednutí, rychlost v přiběhnutí, dotek na překážce, překusování aportu...a tak to dohromady dalo zase 83 bodů. Potěšilo mě ale, že to byla nejlépe hodnocená poslušnost dnešního dne. Pak nás čekaly obrany, kde nakonec Derina "ustála" i kontrolák a pro nás to bylo vítězných 72 bodů. Myslím, že ten kámen, co spadl byl slyšet hodně daleko.

 


/6. 11. 2010/

MVP České Budějovice

V neděli se na MVP v Českých Budějovicích vystavovali 4 zástupci z Budské samoty a vedli si výborně! 

Narnie Gorgeous / Angie /- třída mladých V2,

Nasthy - třída mladých V2

Molly třída otevřená V2 rCAC,  

Chivas třída otevřená V3

Všem moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci!

 


/11. 10. 2010/

Deriin složila ZPS1

Po měsíční pauze jsme začaly opět cvičit a Deriin se podařilo včera složit další, v pořadí šestou zkoušku - ZPS1. Tato zkouška se skládá ze stopy - 500 kroků, 2 hod. stará, 5 úseků, 4 lomy, z toho jeden v ostrém úhlu, 2 předměty a poslušnosti podle ZVV1. Něco nám šlo líp, něco hůř/neměla přivolání, protože se nehnula na víc, jak dva kroky od nohy/, ale celkově to vyšlo za dobře, což se počítá.

Dobrý pocit z úspěšně složené zkoušky byl umocněn i krásným, slunečným dnem. Možná to byl jeden z posledních hezkých dní letošního velmi krátkého babího léta.


/10. 10. 2010/

Deriin - sono

Smutná zpráva a omluva všem, kteří čekali na štěňátko po Deriin a Aslanovi. Dnešní sono bohužel březost nepotvrdilo. Za týden sice jdeme na kontrolní, ale velkou naději si nedávám.

 


/27. 9. 2010/

NV Brno 26.9.2010

Moc gratulujeme Nasthymu z B.s k vítězství ve třídě mladých a k získání titulu CAJC a nejlepší mladý plemene!

Gratulace patří i Nessie z B.s., která dostala známku V2.


/26. 9. 2010/

Speciální výstava Hw Kroměříž 25.9.2010

Poslední výstava, kterou jsme letos s Deriin absolvovaly, byla speciálka v Kroměříži. Byla pro nás velice úspěšná, Deriin zvítězila ve třídě vítězů a získala titul CAC.

Jestli nás budou teď čekat jiné starosti a radosti se dozvíme zítra. Jsme objednané na sono, které má potvrdit Deriininu březost. Zítra dám hned aktulku.

 

 

Velice úspěšní byli i odchovanci z Budské samoty, kterým moc blahopřejeme a děkujeme za skvělou prezentaci.

Psi posuzoval velice přísně pan Adlt, o to víc nás těší umístění Chivase.

Feny posuzoval pan Kukla.

Chivas z B.s. vyhrál třídu vítězů a získal titul CAC!!

Nasthy z B.s. dostal krásný posudek v superlativech, ale všechno si pokazil pohybem, kdy zvedal při běhu příliš přední nohy. To mu vyneslo VD s umístěním na třetím místě.

Narnie Gorgeous z B.s. /Angie/ se umístila ve třídě mladých na krásném třetím místě se známkou V3.

Zabodoval i /doufejme/ otec našich budoucích štěňátek Aslan z Kraje pestrého kamení, který skončil ve třídě pracovní na druhém místě se známkou V2 rCAC.  

 

 


/26. 9. 2010/

Fotky z Tyry

Ještě se musím vrátit k letošní Tyře. Dostala jsem od Hanky Jemelkové , které za ně moc děkuji, nádherné fotky z vycházky, kde si hráli Hančin Ery s Derinou.

Na celé album se můžete podívat TADY

 


/12. 9. 2010/

Český šampion

Dnes byl Deriin udělen titul Český šampion.


/30. 8. 2010/

Deriin IPO - V

Ráno jsme si přivstaly a odjely s Derinou do Berouna, kde se konaly zkoušky podle Mezinárodního zkušebního řádu IPO. Deriin se podařilo složit zkoušku IPO-V. Stopy jsme šlapali ve vysoké trávě, tak Derině stačilo k vypracování stopy jít s vysokým nosem, což znamenalo bodovou ztátu - 88b. Poslušnost byla pěkná, jen na prvním úseku už čekala nějaké odložení a zpozdila se, takže povel navíc - 91b. Obrany tradičně - hladké zadržení super, kontrolák na druhý zákus, ale vydržela tlačení, takže 78b. To všechno dohromady za 257bodů, což je za dobře, ale pro nás supeeer!!

Zkoušku jsme skládaly úplně poslední, protože Deriin hárá. Za ženicha máme vybraného krásného psa Aslana z Kraje pestrého kamení. V nejbližších dnech budou námluvy a pokud se zadaří, měla by se narodit velice perspektivní štěňátka. 


/29. 8. 2010/

Tyra

Minulý týden jsme strávily s Deriin v Beskydech na výcvikovém táboře v Tyře. Obrany jsme trénovaly na Lukáše Krause a Mirka Valentina. Za poslané fotky děkuju Pavlovi Šmelovi a tady se na ně můžete podívat.

 

 


/27. 8. 2010/

Deriin obrany - video

V neděli jsme jely s Deriin do Újezda nad Lesy trénovat obrany. Figuroval Lukáš Kraus a tady se můžete podívat na video.

 


/6. 8. 2010/

MVP Brno

Velkou radost nám udělali Nasthy a Nessie na MVP v Brně. Nasthy vyhrál třídu mladých a získal svůj první titul CAJC, Nejlepší mladý!! Nessie byla V3 !

Oběma moc gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.

 

                      Nasthy                                                  Nessie


/22. 6. 2010/

Deriin FPr3

Dneska mi udělala radost Deriin. Na zkouškách ve Zdicích vypracovala stopu podle FPr3 za 93 bodů. Opět tradičně nejslabší článek byl psovod. Sebrala jsem jí 2 body za manipulaci s vodítkem. Pořád se mám co učit.


/30. 5. 2010/

Rododendrony

Každé jaro se těším, až rozkvetou rododendrony. Podívejte se, jak kvetou ty letošní.

Celé album je tady.


/30. 5. 2010/

Klubová výstava , svody a bonitace Knížecí rybník

V sobotu se konala na Knížecím rybníku u Tábora klubová výstava hovawartů. Přihlášeno bylo 147 psů a fen. Psy od mezitřídy posuzoval německý rozhodčí H.Ludwig, feny od mezitřídy švýcarská rozhodčí D.Gaudy. Štěňata, dorost a mladé psy i feny posuzoval pan L. Kukla.

Deriin nastoupila v nejsilněji obsazené otevřené třídě kde se předvedlo 31 fen. Postupným běháním a vyřazováním jsme se probojovaly do nejužší špičky, kde jsme nakonec skončily páté. Deriin dostala známku výborná a krásný posudek.

Budská samota měla hned několik zastoupení.

Třída mladých psi/21 - Nasthy  V/šestý/, Otis VD

Třída otevřená psi/21- Chivas  V

Třída mladých feny/16 - Narnie Gorgeous  V3, Nessie  V/pátá/, Odetta  VD 

Třída otevřená feny/31 - Lara  V, Kessie VD. Všem gratuluji a děkuji za účast a prezentaci.

 

V neděli se konaly svody a bonitace.

Svod splnilo 5 psů a fen z vrhu N/6/ a 4 z vrhu O/8/

Moc gratuluji Kessie a Kerry, které úspěšně zbonitovaly.

 

 


/17. 5. 2010/

MVP Praha

V neděli 2.5. na MVP Praha ve třídě otevřené obsadila Deriin mezi plavými fenami 1.místo/6/ a získala titul CAC. Posuzoval německý rozhodčí Jürgen Krämer.


/4. 5. 2010/

MVP České Budějovice

Dnešní MVP v Českých Budějovicích byla velice úspěšná nejen pro Deriin, kterou jsem vystavovala, ale i pro odchovance z Budské samoty.

Deriin dostala od paní rozhodčí Ingrid  Mikulášové ze Slovenska krásný posudek, ve kterém opět vyzdvihla její pohyb a ocenění CAC, rCACIB.

Barvy Budské samoty hájili -

Chivas /Hugo/ z B.s. V1 CAC /tř. ot./

Molly z B.s. CAC /mezitřída/

Narnie Gorgeous z B.s. /Angie/ CAJC /tř. mladých/

Odetta z B.s. V3 /tř.mladých/

Všem moooc gratulujeme a děkujeme za prezentaci naší chovatelské stanice.


/25. 4. 2010/

Výcvikový víkend Štoky

Přidala jsem fotky z obran ze super víkendu ve Štokách, za které děkuji Hance Jemelkové /tradičně bezvadné/.

Figuroval Zbyšek Gorecký, Michal Řehák a Lukáš Kraus.

Celé album si můžete prohlédnout na rajčeti.

 

 


/11. 4. 2010/

DUOCACIB BRNO

V sobotu a neděli se konala v Brně dvoudenní mezinárodní výstava psů s naší účastí.

Deriin se poprvé vystavovala ve třídě otevřené a získala v sobotu od maďarské rozhodčí M. Kerekes a i v neděli od rakouské rozhodčí S.Kerschner krásný posudek a titul CAC.

Radost mi udělali i odchovanci z Budské samoty.

Svou výstavní premieru si tu odbyla Odetta - VN1. Zabodoval i Nasthy, který byl oceněn taky známkou VN1. Megi získala CAC a to byl pro ní třetí, potřebný titul pro získání Junioršampiona ČR. Všem moc gratuluji a přeji mnoho dalších úspěchů!

Něco jsme nafotili, tak se můžete podívat na rajče.

 

 


/8. 2. 2010/

Deriin - obrany

Podívejte se na pár fotek ze sobotních obran na cvičáku v Příbrami.

 

 


/18. 1. 2010/

Další zprávy

Menu

Kontakt

Lidmila Černá

E-mail: info@zbudskesamoty.cz

Tel.: +420 318 690 179

Mob.: +420 737 727 856

Všechny kontakty »